Maćku, jakie niesamowite niebo! I jakie fantastyczne odbicia. Niezwykłe zdjęcie. Kolejne, które tutaj znajduję. Przy okazji chciałam podziękować raz jeszcze za wszelkie informacje :) Niestety nie udało nam się dostać biletów do Lizbony na wybrany termin. Lecimy do Barcelony zatem i mam nadzieję, że tam również jest pięknie. Pozdrawiam! Ewa
Zmierzające w nieskończoność chmury, powtórzone dodatkowo miedzią w tafli wody, dodają wspaniałej perspektywicznej głębi temu ujęciu. Domyślam się, że nie jest to dziełem przypadku? Nie żebym podejrzewał Ciebie o ustawianie tych obłoków bardzo długim kijem (lub wiatrem pod nosem), ale sądzę, iż z pełną świadomością traktujesz dynamikę nieba jako element kompozycji? Nie łatwo takie niebo upolować na co dzień. O zmierzchu z pomocą przychodzą ślizgające się po spodzie obłoków promienie zachodzącego słońca, po mistrzowsku wydobywające ich "tektonikę". Świetne.
Oglądałam dziś z mamą tą waszą galerię i chwilami aż krzyczałyśmy chórkiem O BOŻE i WOW. Takie nagłe i niekontrolowane. Coś przecudownego. Dla mnie wyjątkowe też dlatego, że Portugalia to moje drugie miejsce na ziemi. A Azory to jedno z marzeń mojego życia. Pozdrowienia dla Porto, pewnie juz powoli robi się zielono :-)
@Piotr: Właśnie eta dynamika chmur tak mnie w tym kadrze zafascynowała. Dodatkowo wzmocniła się ona odbiciem w wodzie. Chciałem podejśc bliżej łódki, ale woda była za głęboka, a ja zostawiłem inny obiektyw w samochodzie. Co do przypakowości: oczywiście masz rację - takiego nieba nie można upolowac, to czysty przypadek miejsca, chwili i światła.
10 comments:
Maćku, jakie niesamowite niebo! I jakie fantastyczne odbicia. Niezwykłe zdjęcie. Kolejne, które tutaj znajduję.
Przy okazji chciałam podziękować raz jeszcze za wszelkie informacje :) Niestety nie udało nam się dostać biletów do Lizbony na wybrany termin. Lecimy do Barcelony zatem i mam nadzieję, że tam również jest pięknie.
Pozdrawiam!
Ewa
Piękne zdjęcie !
Chmury układają się wspaniale. Podoba mi się kompozycja :)
pozdrawiam
@all: Podziękowania za odwiedziny i miłe słowa.
@Ewa: życzę wspaniałej podróży do Barcelony
Zmierzające w nieskończoność chmury, powtórzone dodatkowo miedzią w tafli wody, dodają wspaniałej perspektywicznej głębi temu ujęciu. Domyślam się, że nie jest to dziełem przypadku? Nie żebym podejrzewał Ciebie o ustawianie tych obłoków bardzo długim kijem (lub wiatrem pod nosem), ale sądzę, iż z pełną świadomością traktujesz dynamikę nieba jako element kompozycji? Nie łatwo takie niebo upolować na co dzień. O zmierzchu z pomocą przychodzą ślizgające się po spodzie obłoków promienie zachodzącego słońca, po mistrzowsku wydobywające ich "tektonikę". Świetne.
Oglądałam dziś z mamą tą waszą galerię i chwilami aż krzyczałyśmy chórkiem O BOŻE i WOW. Takie nagłe i niekontrolowane. Coś przecudownego. Dla mnie wyjątkowe też dlatego, że Portugalia to moje drugie miejsce na ziemi. A Azory to jedno z marzeń mojego życia. Pozdrowienia dla Porto, pewnie juz powoli robi się zielono :-)
@Piotr: Właśnie eta dynamika chmur tak mnie w tym kadrze zafascynowała. Dodatkowo wzmocniła się ona odbiciem w wodzie. Chciałem podejśc bliżej łódki, ale woda była za głęboka, a ja zostawiłem inny obiektyw w samochodzie. Co do przypakowości: oczywiście masz rację - takiego nieba nie można upolowac, to czysty przypadek miejsca, chwili i światła.
@Ajka: Bardzo dziękuję za tak przemiłe słowa. Zapraszam do częstszych odwiedzin. Serdecznie pozdawiam i Wesołych Świąt.
UAUUUUUUUU...... 5 estrelas
Do takiego nieba potrzebne jest trochę szczęścia , niebo to ważna część fotografi krajobrazu .
Zdjęcie b.dobre .
Post a Comment