
Photographed just a couple of hours before the New Year´s Eve.
Periods of heavy rain mixed with moments of sunshine and low 12ºC temperature.
Shooting photos with my son Lucas.
Friday, 31st of December 2009.
Nikon D80
f/20
ISO 200
Auto portrait.
Maciek.
PS. The photo was kindly awarded with the front page of http://plfoto.com
and front page of http://onephoto.net.
Photo was also distinguished as "photo of the day" at http://photomediaworld.com/.
Thank you all.
10 comments:
piekne zdjecie w moich kolorach :)
bardzo lubie ten "Twoj" dym na wodzie ;)
pozdrawiam noworocznie, zycze sukcesow we wszystkich dziedzinach
Wow, jak z bajki!
Niesamowite..
niezwykłe zdjęcie, zwłaszcza ten człowiek na schodach!
Szczęśliwego Nowego Roku!!!
Piękne zdjęcie. Znajdujesz niezwykłe miejsca. I fotografujesz je niezwykły sposób. Gratuluję pomysłu!
FANTASTYCZNE ...jak zwykle. Wielu pieknych kadrów w tych wszystkich pieknych miejscach w Nowym Roku zycze
@ Bardzo wszystkim dziekuje za odwiedziny i mile slowa. Szczesliwego Nowego Roku !
.
@ Thank you all for visiting and nice comments. Happy New Year !
What a view! Nicely captured! Really beautiful picture!!
Świetne!!!
Stunning places and pictures
Post a Comment