Tuesday, 21 April 2009

I stepped into mud.

What kind of sacrifice can a photographer take in pursuit of the best angle and the most favorable light? I stepped yesterday into the mud and my feet weren´t too happy about it. But the photo I have taken was definitely worth it.April 2009. Low tide. The sea mud and traditional fishermen´s boats close to Murtosa village, Portugal.Model: NIKON D80
Date/time: 2009-04-19 19:55:10
Shutter speed: 3,6 sec
Exposure Program: Aperture priority
ND G 0.4, 0.6
F-stop: f/20

ISO: 100
Metering Mode: Pattern
Flash: Did not fire
Focal length: 12 mm
Lens: 10.0-20.0 mm
Exp -0.3
Remote control.
Tripod
.Maciek.


.

4 comments:

Małgosia.dz said...

Maćku, oglądać Twoje zdjęcia to czysta przyjemność. :)
Czy ja dobrze zrozumiałam z opisu, że użyłeś dwa filtry ND? Co to daje (pytanie laika)?

tanthalos said...

przyjemna fotka, chociaż nie wiem czy nie odpuściłbym sobie śladów i nie zrobił tego w poziome, ze słońcem.
Małgosiu- filtry ND w tym konkretnym przypadku to filtry szare połówkowe- przyciemniają górną część ujęcia. Ale niech się autor wypowie czego konkretnie użył:)

Maciek said...

Dwoma albo trzema fitrami mozna sie roznie "zabawiac". W tym konkretnym przypadku zalozylem dwa fitry: jeden wiekszy 0.6 od gory, drugi slabszy 0,4 od dolu, dzieki temu uzykalem patrzac od gory: przyciemnienie 0,6 zmniejszajace sie w okolicach lodek do okolo 0,3, i nastepnie zwiekszajace sie do 0,4. Niestety nawet w tym przypadku patrzac na krzywa w aparacie, nie uniknalem "przepalenia" w miejscu zachodzacego slonca. Ale warunki byly tez dosc trudne: po pierwsze slabe swiatlo ( sporo chmur ), malo czasu, gdyz sloneczko wyszlo tylko na chwile, oraz nie bylo przyjemnie zbty dlugo stac w tej mazi.

Na szczescie znajac tutejsze warunki bylem zaopatrzony w specjalny zestaw "anti-mud". :))

fotocyk said...

Klasa.. kurcze.. z tymi dwoma ND to niezly pomysl.. musze sie przed wakacjami zaopatrzyc w cos mocniejszego do Cokina.. Brawa za fotke, o zazdrosci z okolic zamieszkania pisalem nie raz :)