Thursday, 22 April 2010

Old Porto arquitecture


Old city of Porto called Ribeira at the bank od Douro river. Hard mid-day light giving picture with sharp edges and lot of contrasts.

April 2010.

Maciek.

6 comments:

Delie said...

Jak z klocków Lego:)

Maćku, dostałeś mojego @?

Maciek said...

@Delie: dostalem, ale jeszcze nie zdazylem dokladnie przeanalizowac. Jestem aktualnie na wyspach, wiec dopiero w poniedzialek zaczne sie wglebiac w szczegoly, ktore mi przeslalas. Dziekuje BAAArdzo.

piotr said...

Ciekawi mnie kolor ścian szczytowych niektórych budynków... jakby licowanych arkuszami rdzewiejącej blachy? No i fajny jest ten współczesny akcent wyrastający u podnóża całego 'habitatu' Znak nowego - zmian jakie przeszła architektura. Kontrast jest spory.

Maciek said...

@Piotr: jak większość domów w starej części miasta ściany wykonane są lub pokryte są falistą blachą, która z czasem oczywiście rdzewieje i robi się po prostu wstrętna. Ma to chronić domy przed ciągłą wilgocią i deszczem.

piotr said...

Dzięki Maciek.To by wszystko tłumaczyło. Zaskoczyłeś mnie nadmieniając problemy z "ciągłą wilgocią i deszczem". Bardziej chyba informacją o deszczu, bo wilgoć nad oceanem da się wytłumaczyć. Ciągłe deszcze w Portugalii mniej. Podróże kształcą... nawet te foto-blogowe :)

Magdalena said...

Piekne..bylamw Porto tak dawno, iz juz zapomnialam te krajobrazy..