Lagoa de Fogo or Lake of Fire is one of the crater lakes on the São Miguel island in Azores, Portugal. This was the last day of our "from one to another island" hopping trip.
Maciek
Nikon D80 Sigma 10-20 F 11 Fl 13 mm ISO 100. 10.08.2009
@Adria: co do koloru wody to taki właśnie jest kolor tego jeziora: błękitny aż do granic błękitu, jest to jedno z najczystszych jezior na świecie, nazywane także The Blue Lake.
Co do chmur....cóż nie mam pojęcia, cienie zależą od kątka padania promieni słonecznych. Większość chmur na fotografii są to typowe cumulusy, ale chmura biała po stronie lewej to szybko nadchodząca bardzo niska mgła, częsta nad tym jeziorem.
Zachwycające. Lubię Twój sposób patrzenia na świat i to kadrowanie! Pisałam już u Agusi, że te zdjęcia godne są Conde Nast Travellera, zachwycające w każdym szczególe. To duży dar umieć tak pokazać świat :)
Adrio, Maciek nie wspomniał jeszcze o jednym co do tego kształtu chmur w odbiciu - tafla wody w jeziorze miejscami była gładka, a miejscami wzburzona przez wiatr. Poza tym nie można zapomnieć o zasadach optyki - tafla jeziora odbijała chmury pod innym kątem niż my na nie patrzyliśmy, stąd pewnie ten inny obraz nieba w odbiciu.
Wow, to every single photograph on this site. Just wow. I'm inspired to visit Portugal.
ReplyDeleteJust a head's up that I'm going to feature you on my site...
http://tearinguphouses.blogspot.com/
urwalo mi glowe.. normalnie urwalo...Jak ty to zrobiles? polowka na niebo? czy ki czort :)
ReplyDelete@Kelly: Thanks a lot !
ReplyDelete@Fotocyk: 2 połówki złożone na kształt "dachu domku". Lekka obróbka w PS.
Dlaczego kolor nieba w tafli jeziora jest zupelnie inny niz nieba-pierwowzoru? No i ksztalt chmur zwlaszcza w lewej czesci tafli?
ReplyDelete@Adria:
ReplyDeleteco do koloru wody to taki właśnie jest kolor tego jeziora: błękitny aż do granic błękitu, jest to jedno z najczystszych jezior na świecie, nazywane także The Blue Lake.
http://www.azores-islands.info/uk/places/sao-miguel/fire-lake.html
Co do chmur....cóż nie mam pojęcia, cienie zależą od kątka padania promieni słonecznych. Większość chmur na fotografii są to typowe cumulusy, ale chmura biała po stronie lewej to szybko nadchodząca bardzo niska mgła, częsta nad tym jeziorem.
Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam.
Dzieki na informacje. Przyroda zawsze bedze platac figle oczom.
ReplyDeleteMaćku, zachwycające zdjęcia :o)
ReplyDeleteIdę dalej...
wędrować po Twoim blogu
Pozdrawiam. figa
@A"Figa" - dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam.
ReplyDeleteJust amazing - as usual!!
ReplyDeleteJust amazing - as usual!!
ReplyDeleteZachwycające. Lubię Twój sposób patrzenia na świat i to kadrowanie! Pisałam już u Agusi, że te zdjęcia godne są Conde Nast Travellera, zachwycające w każdym szczególe. To duży dar umieć tak pokazać świat :)
ReplyDelete@Liska: dziękuję za tak miłe słowa i gorąco pozdrawiam.
ReplyDeleteAdrio, Maciek nie wspomniał jeszcze o jednym co do tego kształtu chmur w odbiciu - tafla wody w jeziorze miejscami była gładka, a miejscami wzburzona przez wiatr. Poza tym nie można zapomnieć o zasadach optyki - tafla jeziora odbijała chmury pod innym kątem niż my na nie patrzyliśmy, stąd pewnie ten inny obraz nieba w odbiciu.
ReplyDelete